Menu

Zawód trenera personalnego bez tajemnic

trener personalny Zawód trenera personalnego cieszy się coraz większym powodzeniem, a osoby, które wykazują nim zainteresowanie nie mają dziś wątpliwości, co do tego, że jest on wyjątkowo intratny. Liczba osób zainteresowanych indywidualnymi treningami systematycznie rośnie, a tempo naszego życia nakazuje przypuszczać, że i w przyszłości trend taki będzie się utrzymywał. Co więcej, opinia trenera personalnego ma bardzo duże znaczenie podczas jego wyboru, dzisiejsze sukcesy osoby zajmującej się treningiem mają więc duży wpływ na to, jak będzie ona postrzegana w przyszłości. Najbardziej klasyczna definicja tego zawodu mówi o tym, że trener osobisty zajmuje się indywidualnym treningiem. Teoretycznie, nie jest to zbyt trudne zadanie, w praktyce jednak nie można zapomnieć o tym, że z pracą trenera personalnego wiąże się ogromna odpowiedzialność.

Musi on troszczyć się nie tylko o trening przynoszący w pełni satysfakcjonujące rezultaty, ale także o dietę i nawyki swojego klienta. Trener musi być też doskonałym psychologiem, który potrafi nie tylko rozmawiać ze swoim podopiecznym, ale również wspierać go na wiele sposobów. Osoby, które myślą o karierze trenera personalnego powinny przejść odpowiedni kurs, wymaga się od nich przy tym minimum średniego wykształcenia oraz dobrego stanu zdrowia. Kondycja fizyczna na wysokim poziomie to olbrzymi atut, mile widziana jest jednak również siła oraz odporność na stres. Osoby planujące karierę trenera osobistego w czasie trwania kursu przechodzą szkolenie obejmujące nie tylko organizację samego treningu, ale również podstawy anatomii i fizjologii oraz techniki ćwiczeń. Dowiadują się również, jak przestrzegać zasad BHP, a niekiedy również uczą się nie tylko dostosowywania programu do potrzeb klienta, ale także podstaw psychologii. Zarobki trenerów personalnych są zróżnicowane i uzależnione między innymi od ich wieku oraz doświadczenia. Początkowo nie przekraczają 2 tysięcy PLN na miesiąc, najlepsi mogą jednak liczyć na wypłaty sięgające nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

To certyfikowana instruktorka fitness, działająca w branży fitness od 10 lat. Uczestniczka specjalistycznych, prestiżowych kursów i szkoleń m.in. w Centrumj Szkoleń Instruktorskich "Green Way". Prowadzi treningi funkcjonalne SFM, a także Body Bar.