Menu

Czym charakteryzuje się trener personalny?

trener personalnyTroska o dobrą kondycję fizyczną, atrakcyjny wygląd, a przede wszystkim o zdrowie przyczynia się do tego, że treningi personalne zyskują na popularności również w naszym kraju. Już od jakiegoś czasu zarówno celebryci, jak i politycy potwierdzają, że mogą liczyć na wsparcie udzielane im przez osobistego instruktora, nie dziwi więc to, że w ślad za nimi idą i inni Polacy. Sam trening personalny opiera się na indywidualnej pracy z instruktorem. Klient określa, jaki jest jego cel, a instruktor pomaga mu w jego realizacji. Przed osobą zainteresowaną takim rozwiązaniem otwierają się zresztą aż dwie możliwości. Stali bywalcy siłowni wysoko cenią sobie przede wszystkim trening instruktażowy, w czasie którego instruktor ogranicza się do sugerowania, jakie ćwiczenia powinny być wykonywane, aby możliwa stała się realizacja stawianego sobie przez klienta celu.

Coraz więcej osób uważa jednak, że trening instruktarzowy może nie być wystarczający. Osoby te decydują się na regularne spotkania z instruktorem, który nie tylko monitoruje wykonywane przez nie ćwiczenia, ale również pomaga w układaniu diety. Najważniejszym zadaniem trenera jest ocena, czy klient rzeczywiście zbliża się do realizacji celu, który sobie wyznaczył, jeszcze przed nawiązaniem współpracy niezbędne wydaje się jednak przeprowadzenie z nim wywiadu.

dobry trener personalnyInstruktor musi zapoznać się nie tylko ze stanem zdrowia pacjenta, ale i z jego kondycją psychiczną, tylko wtedy można bowiem oczekiwać, że współpraca okaże się satysfakcjonująca dla każdej ze stron. Osoby, które myślą o karierze trenera personalnego mogą odetchnąć z ulgą, okazuje się bowiem, że wykonywanie tego zawodu jest możliwe nawet wtedy, gdy nie posiada się żadnej licencji. Nie oznacza to jednak, że kandydaci nie mogą korzystać z tak zwanych kursów doszkalających zwłaszcza, że niektóre z nich są naprawdę wartościowe. Nie wolno jednak zapominać, że nawet najlepszy kurs nie jest w stanie przygotować w pełni do pracy w zawodzie instruktora. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że nie może być on wyłącznie trenerem, oczekuje się od niego bowiem także pełnienia funkcji nauczyciela, a nawet psychologa pomagającego klientowi w radzeniu sobie z problemami.

To certyfikowana instruktorka fitness, działająca w branży fitness od 10 lat. Uczestniczka specjalistycznych, prestiżowych kursów i szkoleń m.in. w Centrumj Szkoleń Instruktorskich "Green Way". Prowadzi treningi funkcjonalne SFM, a także Body Bar.