Menu

Kurs instruktora fitness – co zyskujemy?

jak zostać instruktorem fitnessPo zakończeniu kursu na instruktora fitness każdy kursant otrzymuje szereg dokumentów oraz uprawnień, które pozwalają mu na otrzymanie dobrej pracy i właściwe wykonywanie zawodu. Coraz więcej osób decyduje się na przystąpienie do takiego kursu, ponieważ zapotrzebowanie na wykwalifikowanych instruktorów rośnie. Jest to spowodowane rosnącą modą na zdrowy tryb życia, która tysiące ludzi przekonuje do udania się na siłownię, albo zapisania właśnie na fitness. Co zyskają osoby, które zdecydują się odbyć kurs instruktora fitness? Czy ciężko jest ukończyć taki kurs?

EGZAMINY

Kurs dzieli się na część teoretyczną (ogólną) oraz część teoretyczno-praktyczną (specjalistyczną). Z części ogólnej zwolnieni są absolwenci studiów wyższych (licencjaci, magistrzy i osoby ze studiów podyplomowych), którzy ukończyli wychowanie fizyczne, bądź turystykę i rekreację, a także osoby, które ukończyły już kurs instruktora rekreacji ruchowej, albo instruktora sportu lub innych dyscyplin sportowych i legitymują się państwową legitymacją instruktorską. Teoretyczna część kursu kończy się egzaminem pisemnym. Lepiej zjawić się na pierwszym wykładzie, bowiem właśnie w czasie pierwszego spotkania kursanci otrzymują istotne materiały i zagadnienia, które muszą opracować, a następnie przyswoić, by zdać pomyślnie egzamin.

Część specjalistyczna również kończy się egzaminem, który ma za zadanie sprawdzić, jak kursant wykorzystuje swoją wiedzę w praktyce. Pierwsze spotkanie i w tej części jest niezmiernie ważne, ponieważ właśnie wtedy omówione zostają warunki zaliczenia oraz sposób odrabiania ewentualnych nieobecności. Nie należy zatem go przegapić, gdyż później uzyskane informacje (z innych źródeł) mogą być niekompletne. W czasie trwania kursu, kandydaci na instruktorów certyfikat instruktra fitnessfitness odbywają liczne ćwiczenia i uczestniczą w warsztatach, których zadaniem jest przygotować ich do prawidłowego wykonywania zawodu. Opracowują również zlecone wcześniej tematy oraz przygotowują konspekty – pisemne prace składają prowadzącej kurs osobie, która je oceni.

UPRAWNIENIA PO KURSIE

Kursant, który pomyślnie przeszedł egzaminy, otrzymuje legitymację instruktorską, wydaną w dwóch wersjach językowych – po polsku oraz po angielsku. Jedna z legitymacji będzie w formie papierowej, a druga plastikowej. Otrzyma również: - Świadectwo ukończenia części ogólnej kursu - Świadectwo ukończenia kursu PPP (pierwszej pomocy przedmedycznej) - Certyfikat w języku angielskim, umożliwiający legalną pracę na terenie UE

To certyfikowana instruktorka fitness, działająca w branży fitness od 10 lat. Uczestniczka specjalistycznych, prestiżowych kursów i szkoleń m.in. w Centrumj Szkoleń Instruktorskich "Green Way". Prowadzi treningi funkcjonalne SFM, a także Body Bar.