Menu

Czy instruktor fitness ma szanse na duże zarobki?

ile zarabia instruktor fitnessInstruktor fitness cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nie brakuje mu klientów, dla nikogo zaskoczeniem nie powinno być więc i to, że nie ma mowy o tym, aby pracodawcy zatrudniali go niemal za darmo. Dla przykładu, instruktor aerobiku z popularnego centrum fitness z Warszawy może dziś liczyć nawet na 7 tysięcy złotych brutto na miesiąc, a i jego kolega po fach z Gdańska nie ma powodów do niezadowolenia, okazuje się bowiem, że ma prawo oczekiwać nawet 4,5 tysięcy złotych brutto w ciągu miesiąca. Warto wspomnieć również o zarobkach instruktorów sportów, skoro bowiem instruktor sztuk walki z doświadczeniem Chinach ma zarobki rzędu 9 tysięcy złotych brutto, a nauczycielka boksu szkoląca kobiety – 8 tysięcy, trudno mówić o jakichkolwiek powodach do niezadowolenia.

Rosną płace, wypada jednak wspomnieć i o tym, że rośnie również liczba miejsc, w których instruktorzy mogą liczyć na zatrudnienie. Osoby nauczające fitness, trenerzy dyscyplin sportowych i pracownicy siłowni są mile widziani zarówno e centrach SPA i klubach fitness, jak i w hotelach oraz amatorskich klubach sportowych. Osoby, które myślą o studiach na Akademii Wychowania Fizycznego mają więc prawo oczekiwać, że po ich zakończeniu zyskają szansę na naprawdę duże zarobki. Mogą przy tym liczyć na nie nawet wtedy, gdy ich przyszłością nie będzie kariera sportowca zawodowego.

Co więcej, duże zarobki przestają być domeną osób, które szukają zatrudnienia w największych polskich miastach, można na nie liczyć bowiem również w modnych kurortach, gdzie dodatkowo instruktorowi oferowane jest wyżywienie i zakwaterowanie. Oferty kierowane są zarówno do panów, jak i do pań, gdy jednak przeanalizujemy ich treść, z pewnością dostrzeżemy, że za godziwymi warunkami pracy podążają również określone oczekiwania. Osoby zainteresowane zatrudnieniem w charakterze instruktora fitness w renomowanym klubie muszą mieć ukończone studia wyższe, oczekuje się przy tym od nich znajomości języków obcych i gotowości do systematycznego uzupełniania posiadanej przez siebie wiedzy. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że w zdecydowanej większości przypadków nie są to wcale ograniczenia, które zniechęcałyby kandydatów na instruktorów.

To certyfikowana instruktorka fitness, działająca w branży fitness od 10 lat. Uczestniczka specjalistycznych, prestiżowych kursów i szkoleń m.in. w Centrumj Szkoleń Instruktorskich "Green Way". Prowadzi treningi funkcjonalne SFM, a także Body Bar.