Menu

Czego spodziewać się po kursie na instruktora fitness?

certyfikowany kurs instrukora fitnessNiezwykła popularność, jaką cieszą się w ostatnim czasie zajęcia w fitness klubach nie stanowi już dla nas zaskoczenia. Nie dziwi nas nawet to, że bardzo często na trening można liczyć jedynie wtedy, gdy zapisze się na niego z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem. Propozycji jest zresztą wiele, a każda gwarantuje nie tylko udaną zabawę, ale także szansę na zdobycie atrakcyjnej sylwetki. Zainteresowanie klubami fitness wiąże się jednak z jeszcze jedną tendencją, okazuje się bowiem, że coraz więcej osób zaczyna coraz poważniej zastanawiać się nad karierą instruktora. Pomysł zasługuje na analizę, już na wstępie warto uświadomić sobie jednak, że sukces instruktora nie opiera się wyłącznie na ponadprzeciętnej kondycji fizycznej, jaką może się on pochwalić.

Wygimnastykowane ciało jest ogromnym atutem, przydają się jednak również umiejętności interpersonalne i wiedza teoretyczna dotycząca ćwiczenia w sposób, który nie wiąże się z ryzykiem wystąpienia kontuzji. Nie można zapominać i o tym, że dobrym instruktorem fitness może być jedynie osoba rzeczywiście zaangażowana, uczestnicy zajęć lubią bowiem ćwiczyć w towarzystwie osoby, co do której nie ma wątpliwości, że jej pasją jest sport. Konieczność zarażenia ćwiczących wspomnianą pasją sprawia, że instruktor musi posiadać także pewne umiejętności choreograficzne.

kurs na instruktora fitnessTworzone przez niego układy powinny być inspirujące, a jednocześnie muszą komponować się z muzyką. Opanowanie tych wszystkich umiejętności nie jest prostym zadaniem, z pomocą przychodzi jednak odpowiedni kurs. Oczywiście, nie ma jednego tylko sposobu edukowania kandydatów na instruktorów. Kursy mają różne stopnie, a uczestnictwo w nich jest uzależnione od tego, na jakim poziomie zaawansowania znajduje się kandydat na instruktora. Nie można zapominać i o tym, że często wymagane jest nie tylko zaświadczenie od lekarza, ale także potwierdzenie, że kursant przez co najmniej pół roku sam uczęszczał na zajęcia fitness. Długość trwania kursu też jest zróżnicowana w zależności od szkoły, choć zazwyczaj zajęcia prowadzone są w weekendy.

To certyfikowana instruktorka fitness, działająca w branży fitness od 10 lat. Uczestniczka specjalistycznych, prestiżowych kursów i szkoleń m.in. w Centrumj Szkoleń Instruktorskich "Green Way". Prowadzi treningi funkcjonalne SFM, a także Body Bar.