Menu

Cechy dobrego kursu dla instruktora fitness

instruktor fitnessOsoby, które zastanawiają się nad wyborem kursu przygotowującego do zawodu instruktora fitness, w pierwszej kolejności powinny poszukać informacji na temat tego, kto będzie odpowiadał za prowadzenie szkolenia. Tu duże znaczenie ma nie tylko praktyka, ale i osiągnięcia. Owszem, profesjonaliści mają na ogół największe wymagania, nie da się jednak zaprzeczyć i temu, że współpracując z nimi można też najwięcej się nauczyć. Szkolenia pod ich okiem nie należą do najtańszych, wiele osób decyduje się jednak na tego rodzaju inwestycję mając świadomość tego, że można mówić o niej jako o gwarancji przyszłego sukcesu. Nie mniej istotne jest pozyskanie informacji na temat tego, co gwarantuje nam kurs. Certyfikat potwierdzający ukończenie zajęć jest cenny, wskazane jest jednak również zadbanie o Zaświadczenie Państwowej Licencji Instruktora Aerobiku wraz z numerem identyfikacyjnym MEN.

Nie można zapominać i o tym, że zajęcia nie powinny ograniczać się do kwestii związanych z techniką, nie mniej istotne są bowiem umiejętności interpersonalne. Jeśli instruktorowi brakuje odpowiedniego podejścia do uczestników zajęć, jego niskiej pozycji nie poprawi nawet kilkanaście ukończonych kursów. Warto zwrócić uwagę, że instruktor musi nie tylko zachęcać, ale i dyscyplinować ćwiczących, ta ostatnia umiejętność nie należy zaś do najłatwiejszych już choćby dlatego, że zdyscyplinowanie nie może się wiązać z wywieraniem presji.

kurs instruktora fitnessNie można zapominać o tym, że do fitness klubu przychodzi się przede wszystkim dla przyjemności, instruktor pozbawiony empatii może więc zaszkodzić swojemu pracodawcy. Warto pamiętać i o tym, że ćwiczenia przynoszą efekty tylko wtedy, gdy wykonuje się je prawidłowo. Instruktor musi więc nie tylko dysponować taką wiedzą, ale i posiadać dar jej przekazywania uczniom. Wcale nie mniej istotne jest indywidualne podejście do ćwiczących, ma ono zresztą kolosalne znaczenie nawet pomimo tego, że same zajęcia prowadzone są w grupie. Istnieje jeszcze jedno zastrzeżenie, o którym nie wolno zapominać – naprawdę dobry instruktor zawsze ćwiczy z grupą! A co z samym kursem? Warto pamiętać, że mówimy o rynku, na którym panuje coraz większa konkurencja. Przetrwanie na nim jest więc możliwe przede wszystkim wtedy, gdy instruktor dba o systematyczny wzrost swoich kompetencji.

To certyfikowana instruktorka fitness, działająca w branży fitness od 10 lat. Uczestniczka specjalistycznych, prestiżowych kursów i szkoleń m.in. w Centrumj Szkoleń Instruktorskich "Green Way". Prowadzi treningi funkcjonalne SFM, a także Body Bar.