Menu

Kurs instruktora fitness bez tajemnic

kurs na instruktora fitnessuNie brakuje osób, które nie tylko kochają fitness, ale również poważnie myślą o pracy w charakterze instruktora propagującego tę formę aktywności fizycznej. Realizacja tego rodzaju marzeń wymaga jednak pewnego wysiłku, a nie każdy kandydat jest w stanie odpowiedzieć na pytanie o to, co zrobić, aby zostać instruktorem. Jeśli mamy do czynienia z osobą, która stawia sobie taki cel, pierwszym krokiem, jaki powinna ona wykonać jest wybór podmiotu organizującego specjalistyczne kursy. Kursy są przygotowywane przez same kluby fitness, prywatne ośrodki kształcenia oraz uczelnie wyższe, przed zapisaniem się na zajęcia warto jednak upewnić się, czy ich zakończenie umożliwia uzyskanie „państwowych” dokumentów umożliwiających pracę w zawodzie.

Oczywiście, jeszcze przed uiszczeniem stosownej opłaty nie zaszkodzi zorientować się, kto może być naprawdę dobrym instruktorem. Naturalne wydaje się to, że musi być to osoba wygimnastykowana, która uwielbia ćwiczyć, nie wolno jednak zapominać także o znaczeniu, jakie posiadają w tym zawodzie umiejętności interpersonalne. Instruktor nie tylko posiada wiedzę, ale również musi przekazywać ją innym, wskazane jest więc posiadanie entuzjazmu, którym można byłoby zarażać innych. Sam kurs jest zróżnicowany i uzależniony od tego, jaki ośrodek odpowiada za jego organizację. Często okazuje się zresztą, że nie każdy może być jego uczestnikiem, wymagane jest przy tym nie tylko zaświadczenie lekarskie, ale również dokument potwierdzający przynajmniej półroczne uczestnictwo w zajęciach fitness.

To certyfikowana instruktorka fitness, działająca w branży fitness od 10 lat. Uczestniczka specjalistycznych, prestiżowych kursów i szkoleń m.in. w Centrumj Szkoleń Instruktorskich "Green Way". Prowadzi treningi funkcjonalne SFM, a także Body Bar.