Menu

Co nam daje siłownia?

po co chodzić na siłownieWizyty na siłowni cieszą się coraz większą popularnością, gdy jednak analizujemy źródła zainteresowania taką formą spędzania wolnego czasu, dość szybko możemy dojść do wniosku, że wcale nie mamy tak wiele powodów do zadowolenia, jak mogłoby się to nam wydawać. Okazuje się, że jedynie połowa stałych bywalców decyduje się na wizytę na siłowni ze świadomością, że ich kondycja wymaga pewnej pracy. Po co zatem w siłowni gości pozostałe pięćdziesiąt procent właścicieli karnetów? Okazuje się, że siłownia staje się dla nich substytutem pubu, klubu, w którym można umówić się na randkę, a przede wszystkim miejsca, w którym można na chwilę oderwać się od rutyny codziennego życia. Wiedząc to nie powinniśmy być więc zaskoczeni tym, że zdecydowana większość właścicieli karnetów nawet się nie poci, a choć przebiera się w eleganckie stroje sportowe, nawet nie myśli o tym, aby zabrudzić je podczas wykonywania intensywnych ćwiczeń.

Siłownia staje się miejscem, w którym można spokojnie porozmawiać z przyjaciółmi, skorzystać z sauny, która cieszy się niesłabnącą popularnością, posiedzieć w jacuzzi, a nawet obejrzeć mecz, telewizory, jakimi dysponują siłownie są bowiem znacznie większe niż te, które ich bywalcy posiadają we własnych domach. Karnety do siłowni potrafią osiągać zawrotne sumy, tym bardziej szokuje więc nie tylko to, że połowa bywalców nie ma nawet okazji, aby się porządnie zmęczyć, ale i to, że co dziesiąta osoba przyznaje wprost, że nie czułaby się komfortowo pocąc się przy ludziach.

Na tym zresztą nie koniec, kolejne dziesięć procent klientów siłowni przyznaje bowiem, że ćwiczenie pod okiem innych osób jest krępujące, nie sprawia przyjemności, a nawet wprawia w zakłopotanie. W tym miejscu nie można uciec od pytania, po co kupowane są karnety. Okazuje się, że co trzeci stały klient siłowni jest w stanie wyłożyć całkiem sporą kwotę tylko po ro, aby wyrwać się z domu. Co gorsza, niemal 13 procent właścicieli karnetów opłaca je regularnie, choć na siłowni nie pojawia się nawet sporadycznie.

ćwiczenia na siłowniNie brakuje też osób zapisujących się na siłownię przede wszystkim dlatego, że taka forma wolnego czasu cieszy się dużą popularnością, a także takich, które liczą na to, że siłownia pomoże im wygrać z samotnością. Osoby przekonane o tym, że siłownia jest remedium na samotność mają zresztą mocne argumenty przemawiające za taką tezą, w niewielu innych miejscach można bowiem dokonać tak wnikliwej analizy kandydatek do własnego serca jeszcze przed złożeniem jakichkolwiek deklaracji. Nie brakuje też osób, które mają dobre chęci pojawiając się na siłowni, okazuje się jednak, że chęci te nie zdają się na wiele, mówimy bowiem o osobach, które nie mają pojęcia, jak wykorzystywać pojawiające się na siłowni sprzęty. Osoby takie zaangażowałyby się być może w ćwiczenia, obawiają się jednak, że wykonując kolejne czynności niewłaściwie, narażą się na śmieszność. Tu zresztą na klientach spoczywa jedynie część winy, można bowiem zadać sobie pytanie o to, czy statystyki byłyby jednakowo szokujące, gdyby personel siłowni wywiązywał się ze swoich obowiązków w bardziej profesjonalny sposób.

To certyfikowana instruktorka fitness, działająca w branży fitness od 10 lat. Uczestniczka specjalistycznych, prestiżowych kursów i szkoleń m.in. w Centrumj Szkoleń Instruktorskich "Green Way". Prowadzi treningi funkcjonalne SFM, a także Body Bar.